Говорити чи мовчати: як наважитися заявити про себе в соцмережах

Сотні годин витрачаються на самовдосконалення, десятки дипломів припадають пилом у шафі, а ви продовжуєте мовчати. Ваші переваги залишаються невідомими навіть вам самим, бо здається, що досягнутого ще недостатньо.

Мовчати ми звикаємо змалечку, щоб бути непомітними та зручними для непередбачуваних дорослих. Тому заявити про себе ー завдання не з простих. 

Я бачу лише один шлях до успіху в експертному онлайн-бізнесі: говорити про свої досягнення, сильні та слабкі сторони, завойовувати довіру та прихильність потенційних клієнтів. 

Тому сьогодні я вас переконаю, що мовчати про свої здобутки ー злочин відносно себе та людей, яким потрібні ваші послуги.

Не соромтеся говорити про свої досягнення

Може здатися, звичка не висовуватися притаманна лише жінкам, дитинство яких прийшлося на радянську добу. Але я помічаю, як ця зручна для зовнішніх контактів, але  нестерпна внутрішньо програма дій передається дітям і робить непомітними навіть зовсім юних дівчат.

І далі більшість контактів із зовнішнім світом будуються на принципах недовіри до людей навколо і до життя: краще змовчати, щоб не поранитися об чужу недбалість, неуважність, прискіпливість.

Насправді, це ознака тотальної невіри в себе, якщо чиєсь необачне слово здатне збити вас з пентелику. 

Але ж ви більше, ніж чиясь думка про вас, навіть і негативна. Ви заслуговуєте бути відомою, шанованою експерткою, щоб жити наповненим життям і допомагати людям. 

Якщо це дійсно ваш шлях, ви маєте почати використовувати всі можливості, щоб заявити про себе. Найпростіший спосіб це зробити ー почати писати про себе в соцмережах як про експертку та особистість, попри невпевненість та непередбачуваність результату.

Виростити впевненість в собі

Єдині дієві ліки проти невпевненості ー ваші дії. Кожен ваш крок вперед буде зменшувати ваші страхи. 

Почніть з простих дій, щоб почуватися впевненіше:

  1. Заведіть записник і щовечора пишіть мінімум 5 причин, чому ви молодець, що у вас вийшло і чому ви собою пишаєтеся.
  2. Знизьте градус очікування: не чекайте ані на дифірамби, ані  на негатив. Знайдіть внутрішню причину, щоб заявляти про себе: впевненість в собі, приклад для дітей.
  3. Колекціонуйте ідеї для публікацій, щоб переконати саму себе: вам є що сказати цьому світові.

Як заявити про себе вперше

Поділюся секретами, як заявити про себе в соцмережах екологічно, і щоб не було так страшно:

  1. Сховайте цей факт серед інших. Напишіть кілька фактів про себе. В одному з них заявіть про себе як про експертку в певній сфері.
  2. Запитайте в аудиторії. Люди люблять говорити про самих себе. Тож переведіть фокус на аудиторію. Спитайте, хто чим займається, і почніть з себе: “А я ….”
  3. Для сміливих. Напишіть щиро і в міру відверто: “Так, мені страшно, бо я не знаю, що з цього вийде, як це сприймуть. Але я хочу розповісти вам …”
  4. Для тих, хто шукає себе. Якщо ви відчуваєте, що хочете знайти себе або улюблену справу, і поки що не уявляєте, що це може бути ー попросіть поради. Люди охоче діляться своїм досвідом. Це дає вам інфопривід для наступного допису: напишіть, що саме ви обрали.
  5. Для тих, хто не знає про що саме заявити. Ми багатогранні і можемо мати кілька напрямків діяльності та сфер інтересів. Щоб обрати про що писати, запитайте в аудиторії, що їй найцікавіше. Не змушуйте гадати, що б це могло бути: створіть нумерований список на 3-5-7 пунктів і попросіть обрати один чи кілька варіантів. Дайте можливість запропонувати власний варіант, бо часто люди бачать в нас те, що ми самі не помічаємо.

Я не закликаю вас у кожному дописі вихвалятися своїми здобутками. Та й складно знайти таку кількість формальних приводів. Більш того, люди приходять в соцмережі, в першу чергу, розважитися, знайти щось цікаве і корисне. Тому подавайте свої досягнення та показуйте себе як експерта через корисність для аудиторії.

Сподіваюсь, після цих порад моя стрічка в соцмережах стане ще цікавішою, і ми з читачками “Навколо WOMAN” відкриємо для себе впевнених, яскравих та досвідчених жінок.

АВТОР: Олена Кириченко, маркетолог, тренер з персонального маркетингу, авторка книги та трансформаційної гри “Трансформуйся в бренд!”, засновниця першої української школи ціннісного маркетингу “Arleni Meta School”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *