ОДЯГ ЯК ПРОЯВ ЖІНКИ

Невід’ємною частиною життя жінки, і не тільки її, є одяг. Домашній, на вихід, для побачення, на особливі події і ще багато для чого. Хтось надає йому сакрального значення, а для когось на першому місці зручність. Комусь подавайте якість і ексклюзив, а для іншого в пріоритеті простота, екологічність та розумне споживання. Тож, для чого жінці одяг і чи правда він має ті змісти, якими його наділяють?

Одяг і мода: від історії до сьогодення

Спочатку здалося, що поняття “одяг” може бути синонімом натхненню. Адже для багатьох людей одяг – невід’ємна частина їхнього миттєвого натхнення. Саме натхнення, а не функціональної складової, про яку одяг взагалі був від самого початку. 

Розмірковуючи далі, стало зрозуміло, що одяг – поняття набагато глибше, ніж натхнення чи функціонал, а його значення у житті людини набагато ширше, ніж просто гарно одягнутися.

Мода у тому розумінні, в якому ми зараз сприймаємо це явище, нараховує, ви здивуєтеся, – трохи більше ста років! Коли функціонал став трансформуватися в ідеологію, а пошиття одягу виходить на рівень промислових обертів. 

Відтоді мода видозмінюється не просто у якийсь часовий проміжок, вона змінюється мінімум двічі на рік. Відбувається розподіл на моду прет-а-порте (фр.pret-a-porter) та від кутюр (фр.haute couture). Різниця між ними від початку була як між бідними та багатими. Завданням першого напрямку було одягати маси, завданням другого – селебрітіс та тих, хто може дозволити собі ексклюзивний штучний товар. 

Втім, часи змінюються. Масова мода нині повсюдно запозичує ідеї від кутюр, даючи життя високому стилю серед пересічних людей. Відомі бренди, такі як ZARA, H&M, United Colors of Benetton тощо, які наразі знаходяться у світовому ритейл-топі, стали демократичними пропагандистами того, що буде модним у найближчому сезоні. Розмиваються рамки, втрачаються обмеження. Високе дає ідеї низькому, низьке просуває ці ідеї масово. 

Сучасність прекрасна можливостями об’єднувати, комбінувати, запозичувати. І навіть при скромному бюджеті можна виглядати на мільйон, приклавши певні зусилля. І навпаки: попри значну суму, сплачену за дорогі бренди, можна виглядати недоречно та смішно. “Стрімкі зусилля охопити всі тренди зроблять вас модною, але не стильною”, – сказав свого часу Майкл Корс, американський дизайнер, чиї сумочки навіть на розпродажі у дорогих європейських д’юті фрі коштують чиюсь місячну зарплату. 

Одяг – це частина жінки

Одяг може підкреслити щось у жінці, або ж, навпаки, приховати, якщо таке є. Одяг – це прояв самої жінки, її особистості у суспільстві і вдома також. Те, у чому вас бачать ваші рідні – це також частина вас. 

Чим більш упевнена у собі жінка, чим більша її харизма, тим більш гармонійно вона виглядає у тому, що носить, у чому проявляється у цьому світі. 

І навпаки, чим менше жінка собі довіряє, тим більша вірогідність, що і в одязі вона буде проявлятися непомітно, ховаючись, аби тільки не привернути до себе зайвий раз увагу. 

Мені завжди радісно бачити тих дівчат, які вміють вибирати одяг і носити його. Я цьому вчилася. Втім, як тільки стала приймати себе з усіма своїми щербинками і родзинками, так і мій гардероб змінився дуже суттєво. Більше того, шопінг для зміни або поповнення одягу планую щоквартально, і це приносить і задоволення, втіху і до блиску натирає мою корону, яка від певного часу гарно сидить на належному їй місці. Однак, на першому місці я. Я – різна, тому і одяг досить різноманітний. На будь-які мої настрої, івенти та потреби.

Тож, так чи інак, а одяг – це дійсно обгортка. Тієї цукерки, яка знаходиться під ним. Адже чим смачніша особистість, тим цікавіша її обгортка, незалежно від фактури, кольору та модного тренду. 

Майстер стилю Ів Сен Лоран сказав: “З роками я зрозумів, що найголовніше в жіночій сукні – це жінка, яка її носить”. І проти цього аргументу жодних заперечень немає. 

АВТОР: Тетяна Бондарчук, консультантка, засновниця альтернативного шкільного проекту «Наша школа», авторка гри «Мій ІКІГАЙ», письменниця.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *