Чому згасають мрії або 5 руйнівників на шляху до бажаного 

Життя сповнене мрій та бажань. Проте на шляху до них чекає немало перешкод та випробувань. Потрібно мати достатньо сили, мужності, чесності з собою, щоб здійснити подорож до наміченої цілі. У статті дізнаєтеся про руйнівників мрій і як їх нейтралізувати, а також, що саме надихатиме вас та даруватиме крила.

Мрія чи звалище

– Хочу салон краси, – озвучує Оксана. Ділиться чітким структурованим бізнес-планом, якому позаздрить будь-який успішний бізнесмен. Щиро захоплююся. Цікавлюся на якому етапі втілення. Виявляється, проект в комі 9 років.

 Олена мріяла вільно володіти французькою, відвідати Париж, насолодитися спілкуванням без перекладача. 

–  Вдалося?

– То часу не було, то діти пішли, то криза настала. Куди мені їхати зараз? На пенсію треба заробляти, якось виживати, – виправдовується.

Ольга 5 років шукала престижну роботу за розумінням батьків, намагаючись задовольнити їхні очікування.  Сама потайки мріяла малювати. Зрештою наважилася, і в неї майстерно виходить.

Знайома ситуація? Мрії, поховані у найвіддаленіших куточках. Більшість не бачить світла, за рідким виключенням, і стають мотлохом, який покоїться на звалищах мозку.

Руйнівники мрій: впізнати та знешкодити

Які перешкоди стають на шляху втілення бажаного? Досвід роботи з клієнтами показав 5 найчастіших та найвпливовіших руйнівників мрій.

Руйнівник №1. Відсутність чіткої виразної мрії

Більшість відповідей на питання, яка ваша мрія, звучить так: «Стати щасливою», «Мрію подорожувати», «Заробляти багато», «Мати всього достатньо», «Щоб все було добре». Відразу хочеться уточнити: щасливим – це яким? Багато – скільки? Подорожувати – куди?  Достатньо – чого?


Відсутність конкретики та деталізації – слабини подібних формулювань. Вони узагальнені та абстрактні. Схожі на повітряні кульки, що летять у небо, веселять око, а потім просто щезають. Без чіткого окреслення внутрішній компас розгублений: стрілка хаотично рухається у всіх напрямках. Відтак, тупцюємо на місці. А якщо і починаємо рух, то хибний або чужим шляхом.

Мрія любить питання: чого я хочу? за який час? де? з ким? коли? як? Схожа на картину, у якій ви бачите кінцевий результат, можете розгледіти деталі, палітру фарб, відчути розміри, оцінити терміни створення – має вищу ймовірність бути втіленою. 

Руйнівник №2. Незакоханість у свою мрію

Я + мрія = шлюб, тривалість та щастя якого залежать від чесності з самим собою.

Зароджена на “заробити”, “довести”, “випробувати”, “виправдати(ся)”, в якій проігноровані істинні бажання, призводить до розлучення. Зовнішньо ніби все гаразд, проте внутрішні потреби не задовольняються. Практика показує, згодом клієнт почувається пригніченим, настає вигорання, занепад сил та енергії.

Любити те, що робиш – важливий інгредієнт успіху. Любов надихає, додає наполегливості, енергії і крила. За її відсутності при перших складнощах та проблемах людина відступає, крила згортаються, енергія падає, ресурсність зменшується.

Відтак, для нейтралізації руйнівника №2 народжуйте ідеї душею! Обирайте, що найбільше до вподоби і від чого отримуєте задоволення. Закохуйтеся у мрії та обожнюйте свою справу. 

Руйнівник №3. Невіра в себе та мрію

 Я – ніхто. Довкола безліч експертів. Кваліфікації замало. Відсутня офіційна освіта. Потрібно ще підівчитися. Раптом нічого не вийде. Все це – вбивці мрій. Безліч людей почуваються нікчемами і часто знецінюють власні можливості та досягнення. 

Якщо помітили грозове скупчення подібних думок, відкладіть мрії на деякий час та розберіться:

 – оцініть свої сильні сторони, вміння та навички. Визначте ті, які допоможуть втілити бажане. Використовуйте їх на 200%. Якщо потрібна експертна допомога – зверніться до фахівця.

– ведіть облік  успіхів. Започаткуйте “Щоденник перемог”, в якому записуйте мінімум 5 досягнень за день. Згодом помітите, як підвищиться ваша самооцінка.


– виконайте практику «Продати себе самому собі». Напишіть близько 150 причин, які демонструють, чому ви зможете досягти успіху. Наприклад, готовність брати на себе відповідальність, чесність з собою, цілеспрямованість, вміння доводити справу до кінця. Ускладнений варіант – записати хвилинний ролик самопрезентації, чому ви зможете досягти бажаного.

Руйнівник №4. Страхи, яким даєте волю

Страх бути висміяним на шляху до мрії, страх невдачі, страх даремно витратити час, кошти, здоров’я, страх почати, страх публічності, страх не сподобатися. Перелік безкінечний.

Страхи породжують відмовки, звинувачення, претензії, виправдання. Обережність, сумніви, вагання. Страхи вбивають мрії, роблять їх недосяжними, а нас – вразливими. Фокус зміщується на те, щоб зводити кінці з кінцями, вижити.

Незмінною компанією стають:

  • Пан Ревізор, який постійно контролює, стежить, урізає, віднімає, нашіптує: тут скоротити, каву вдома попити дешевше, краще не підемо в кіно, те платтячко і чобітки були недоречними – он скільки маєш.
  • Пан Скнара з запевненням, що все добре, навіщо потрібно більше, адже можна прекрасно обійтися без подорожей. Не всі ж катаються по світу. Зрештою, дах є над головою. Яка не яка, але робота теж. Не голодуєш. Що ще потрібно?
  • Пані Обережність, яка вічно вагається, сумнівається, перепитує, сто раз уточнює, перестраховується, просить тисячу документальних та нотаріально затверджених гарантій. 
  • Пан Гнобитель, що завжди принижує й знецінює досягнення. Критикує ідеї та плани.

Увага: помітили довкола щось чи когось з вищеописаного? Будьте обережні – це підвищує ризик потрапити на похорон власних мрій та бажань. Час починати діяти.

Як впоратися зі страхами? Один з найголовніших кроків до його ліквідації – визнання. Складіть список найбільших страхів. Приклад: страх публічності, страх не знайти клієнтів, страх осоромитися. Чистий аркуш паперу розріжте на кількість, що відповідає кількості страхів. Запишіть на кожному клаптику один зі страхів, згорніть навпіл, вкладіть у конверт. Щодня витягуйте по одному. Подумайте, що саме спонукає боятися: відмова? можлива поразка? втрата коштів? сумнів у достатньому професійному рівні? Напишіть план, як ви будете долати страх. Клаптик покладіть назад у конверт. Так може статися, що він знову попадеться. Проаналізуйте ще раз причини та перегляньте план. У разі необхідності, виправте. Вправу виконуйте доки всі страхи не будуть опрацьовані. Далі реалізація планів. Шлях подолання – не швидкий і не легкий. Але щоденні маленькі перемоги обов’язково приведуть до успіху.

Вправа для сміливих: напишіть власний некролог. Поімпровізуйте з потенційними варіантами можливого майбутнього з огляду на сьогодні. Яким буде ваше життя, якщо нічого не змінювати? Куди заведе поточний стан справ? Чи справді такого майбутнього прагнете? Якщо відповідь “ні”, негайно починайте розробляти план запобіжних заходів.

Руйнівник №5. Слідування порадам інших

Читати, навчатися, запитувати – неодмінна частина складання власного рецепта втілення мрії. Ризик – перетворити власний на чужий проект під впливом авторитетних джерел, ЗМІ, реклами, іменитих професіоналів, рідних та друзів. 

Знайдеться багато порадників-руйнівників. Упертюхи-ненависники, що все заперечують, звинувачують інших. Батьки, що бачать у вас своє продовження або втілення їх нездійсненних мрій. Люди-терпляки, хто вдовольняється низьким рівнем життя. А також заздрісники, боягузи, гнобителі, які будуть знецінювати та критикувати ваші ідеї.

Що робити:

  • зробіть генеральну чистку свого оточення. Проаналізуйте, хто підтримує та надихає вас. Примножуйте таких людей. А хто руйнує – сміливо натискайте кнопку “Delete”;
  • перегляньте особисті кордони, в разі необхідності – збудуйте;
  • мисліть позитивно. Захистіть свій мозок від негативного мотлоху: пліток, постійних скарг та скиглення, новин про жахіття, вбивства, поразки, банкрутства.

Пам’ятайте, ви – творець свого життя. Тому не дозволяйте нікому шматувати вашу мрію. Очистіть простір і себе від руйнівників. Будьте тим, хто не просто складає до купи ідеї, а діє.

Автор ІРИНА МИЦАК, тренер-консультант з питань взаємопорозуміння, коуч особистісного та професійного розвитку

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *