Травень: пробудження новизни

Травень має повне право вважатися найквітучішим та найгарнішим місяцем. Хочеться розквітати разом з природою. Період споглядання змінюється діями, активністю і жвавістю. А якщо з підтримкою сили і енергії природи спробувати зробити щось нове? Те, що ви ніколи не робили.

Кажуть, якщо хочеш отримати новий результат – зроби нову дію.   До того ж, як стверджують вчені, щоразу, коли ми робимо щось нове, у нас будуються нові нейронні зв’язки. А якщо ця дія приємно хвилює,  змушує серце битися в передчутті і радісному очікуванні, то в крові виробляється дофамін – гормон щастя. Зробите таку дію регулярною і прокладете новий нейронний ланцюжок, який стане новою щасливою звичкою.  

З урахуванням обмежень, які торкнулися усіх нас, щось новеньке і радісне просто необхідне.


Зізнавайтесь щиро, що нового хотіли б зробити  для себе?

Танцювати під улюблену музику, щойно скочивши з ліжка? Записатися на курси сальси, стретчінга чи айкідо, про які давно мріяли, але все не наважувалися? Нарешті пройти письменницький курс чи почати вивчати італійську мову? Може, пофарбувати волосся в рожевий і з джинсів перейти на сукні?

Це може бути щось маленьке, зовсім просте, але те, що додасть радості, цілісності і повноти до образу щасливої себе. 

Нові звички щастя                        

1. Нова фізична активність

Часто ми думаємо, що є види активності не створені для нас, а ми – для них. Проте, якщо дозволити собі зробити крок в напрямку до цього незвичного, розглянути його уважніше, то може виявитись, що воно давно чекає на нас. 

Йога, пілатес чи ранкова гімнастика стали рутиною, яка не викликає цікавості і натхнення, тоді час запропонувати нашому допитливому розуму та гнучкому тілу  щось новеньке. Прогуляйтеся незнайомими вулицями, дивуйтесь усьому тому, чого раніше не помічали. Чи освойте вправи з гумовими стрічками. Або почніть танцювати східні танці. Нові виклики порадують розум, а нові вправи – тіло.   

2. Навчання новому

Тут і нові нейронні зв’язки, і нове спілкування, і головне – нові навики, знання, здібності, які можна застосувати у своєму житті. Вивчайте мову, живопис, скульптуру, масаж, флористику. Все, що завгодно. Все те, про що мріяли в дитинстві, але відмовляли себе, бо повірили, що не маєте таланту, схильності чи перспективи. Інколи варто робити щось для задоволення, не вишукуючи в усьому сенс і зміст. 

А можна почати вивчати те, що вам захотілось саме сьогодні. Ні з того ні з сього. Так, одна моя подруга пішла на уроки програмування, хоча вважала себе нездібним до математики гуманітарієм. Просто їй раптом дуже захотілося спробувати себе в цьому. Завдяки навчанню, її життя наповнилось новими сенсами, цікавими завданнями і пристрастю. Очі горять, серце пришвидшено б’ється, тому що вона стала вправною в тому, про що і мріяти боялась.

3. Надихаючі книги

Книга «Бог завжди подорожує інкогніто» Лорана Гунеля якраз з тих, що надихають спробувати нове у житті. Головний герой за незвичайних обставин зустрічає загадкового наставника. Той дає завдання і вправи, які мають принести позитивні зміни, позбавити страху, тривог і сумнівів. Книга цікава не тільки своїм сюжетом, але завданнями та практиками, які виконує головний герой. Враховуючи, що автор книги не лише письменник, а й спеціаліст з розвитку особистості, то всі уроки хочеться відразу застосувати й випробувати на собі. Вони досить прості та наглядно показують, як зміна звичок і отримання нового досвіду сприятливо впливають на ставлення до себе і власного життя.

4. Особистий список того, що хочеться зробити і відчути 

Напишіть список бажань. Від найдрібніших – «хочу купити нові туфлі», до грандіозних – «піднятися на Кіліманджаро». І обов’язково додайте до нього не тільки дії, але й почуття, відчуття, стани.


Часто ми діємо лише і винятково заради них – відчуттів і  почуттів. Складання такого списку надихне на щось нове і нагадає про те, як багато всього ще хочеться встигнути. Отже, час діяти. А якщо відзначати, які почуття приносить виконання бажання, то дізнаєтеся про себе багато цікавого. Для когось нові туфлі принесуть відчуття впевненості і сили, а для іншого – сміливість йти вперед.  

5. Новий досвід

У будь-якій галузі. Для тіла, душі чи розуму. Першою подзвонити хлопцю, який сподобався. Самій запропонувати співпрацю, якщо звикли чекати, коли покличуть вас. Вийти в прямий ефір. Скласти вірш і прочитати комусь вголос. Сказати правду там, де звикли приховувати почуття. І промовчати там, де завжди висловлювались. Попросити пробачення чи пробачити. А, може, просто почати думати про себе інакше. Перестати розповідати стару історію, яка більше не радує. І водночас написати нову, щоб її проживати. Новий досвід – це завжди страшно і хвилююче, але кожен маленький крок показує, що реальної небезпеки немає. Ні в телефонному дзвінку, ні в прямому ефірі. Це можна витримати і, навіть, отримати радість та задоволення. А ще – розширення, розвиток, новизну. Ще один пазл для цілісної та щасливої себе.

А що нового в цьому травні зробите ви?

АВТОР: Марія Каменська, художниця, фотограф, письменниця

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *