Жінка і незалежність

Сьогодні жінка навчилася не лише самостійно виживати, а й створювати комфортні умови для себе. Незалежності жінкам ХХІ століття не позичати. Боротьба за рівні права з чоловіком щодо можливості працювати, займати високі посади, створювати сім’ю та народжувати дітей у минулому. Зараз для всього цього їй не потрібен чоловік. До того ж, побутує думка, що незалежність жінки різко обмежується стосунками із тим таки чоловіком і/або сімейними зобов’язаннями.

З іншого боку, частенько самостійність жінки стає синонімом самотності. Сама в успішній кар’єрі, сама в екзотичних подорожах, сама у комфортному авто. Але сама в ліжку, в дорогому ресторані, затишній оселі. Невже це і є ціна незалежності жінки?

На мою думку, все залежить від того, для чого самій жінці потрібна автономність і що вона під нею розуміє. Не залежати від думки оточуючих, обставин, страхів та очікувань – це скоріше добре. Бути вільною у своїх виборах, діях та думках. Не обмежувати себе чужими сценаріями та обов’язками. Сміливо йти до мети не лише завдяки, а й всупереч, проявляючи свій незалежний характер та яскраву харизму.

Приймати самостійність за свою всемогутність і не давати собі жодного шансу на допомогу – швидше виснажує, ніж дає силу. Не просити про підтримку, тому що це ознака слабкості і залежності від інших. Не довіряти нікому, крім себе, адже хто зробить краще? Покладатися також лише на себе, бо інакше доведеться бути у боргу, а незалежні жінки не терплять цього полону. І взагалі: сама, люба, сама.  

Золота середина 

Щоб незалежність дарувала крила свободи, а не лягала важким тягарем на плечі жінки. 

Перший крок. Жінці важливо зрозуміти в яких контекстах життя незалежність підсилює її. Можливо, коли ви розпочинаєте новий проект, обираєте їжу, одяг, парфуми. Коли приймаєте важливе рішення і потрібно спертися на власні внутрішні опори, а не на чужий досвід. Коли потрібно відстояти себе та свою думку, а не зігнутися під тиском зовнішніх голосів.

Самостійність жінки не є завадою створення щасливих стосунків. Навпаки, саме ця свобода дозволить їй зберігати себе, а не розчинятися у партнері, дітях, близьких. Продовжувати займатися тими справами, які її надихають. Відстояти право та вийти на дорослий діалог щодо ведення господарства, ролей та обов’язків дружини і чоловіка. Тут головне зрозуміти і визнати, що інший теж має ті ж самі права, що і ви.

Другий крок. Знайти контексти, де незалежність не йде на користь. Сюди йдуть усі ситуації, де жінка гордо несе стяг “Я сама!”. Він заважає побудувати здорові стосунки не лише із чоловіком, а й з іншими людьми. Адже “Я сама” нікому не вірить, все намагається контролювати, виснажує себе та інших. У своїй категоричній формі це проявляється як тиранізм. Інші страждатимуть від придирок, зневаги, знецінення. А жінка – від постійної потреби доводити собі й всім навкруги, що вона найкраща.

У жертовному варіанті, така пані вийме усім мозок ниттям, скаргами, але про допомогу не проситиме і, навіть, образиться на того, хто насмілиться її запропонувати.

Чи варто боротися за незалежність

Напевно, якщо ви за неї боретеся, то ви її не відчуваєте і не маєте. Незалежність, втім як і свобода, народжується всередині, а не відвойовується зовні. Зазвичай, це передбачає боротьбу не за своє, а – знищення, хоча б на трішечки, волі іншого. На щастя, коли ви маєте почуття незалежності, волі, гідності, то без вашої на те згоди ніхто не зможе забрати їх у вас. А ось, якщо із цим проблеми, то ви будете повсякчас доводити собі та іншим право на все це. До речі, на все те, що ваше від народження.

Тому заспокойтеся і відчуйте наповну крила незалежності та свободи, щоб жити власним життям, обирати найкраще, летіти до мрій та цілей, створювати щасливі стосунки та бути впевненою, що це вам дано назавжди.

Скидайте тягар очікувань та зобов’язань, який змушує вас боротися, почуватися втомленою та самотньою. Розривайте кайдани псевдонезалежності, яка робить вас рабою власних страхів, тривог та меншовартості.

Жінка прекрасна своєю самостійністю, незалежністю та волею. Вона знає і використовує їх на благо собі та іншим. Вона не воює і не бореться, в першу чергу із собою. Вона поважає себе та інших, і для того, щоб почувати себе добре, їй не потрібно принижувати чи знищувати цінність іншого.

Незалежна жінка впевнено будує майбутнє, спирається на себе та творить прекрасне. Самостійна жінка щаслива у стосунках, тому що залишається тією, в яку закохався чоловік. Вона вміє домовлятися, чути та приймати рішення, вигідні для всіх. Вона знає, що багато чого може сама, але просить про допомогу.

Самостійній жінці все одно вести бізнес чи творчий проект, створювати команду чи сім’ю, реалізовуватися в соціумі чи виховувати дітей. Вона вміє від усього отримувати задоволення і привносити щось особливе у кожен проект. Вона несе відповідальність перед всім, що створює, але разом з тим, залишається вільною, щоб насолоджуватися не лише роботою, а й життям.

Автор: ВАЛЕНТИНА БАС, шеф-редактор журналу “Навколо Woman”, психолог

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *