Мистецтво як тренд

Дивним чином висока культура та мистецтво просочилася в наше повсякденне життя. Нікого вже не дивують анатомічно досконалі лінії тіла героїв Мікеланджело, не перехоплює подих від неповторних і часом жахаючих автопортретів Фріди Кало, не йдуть мурашки по шкірі від погляду Джоконди.

Вам не потрібно бути флорентійським банкіром, або представником знаменитого тосканського дворянського роду для того, щоб володіти витворами мистецтва. Достатньо просто придбати футболку зі світовим шедевром, тим самим демонструючи свою причетність до розвитку культури.

Витвори мистецтва давно тісно вплелись в ринок моди. Модні тенденції, в свою чергу, вплинули на візуальні концепції та комунікації. Цей тренд охоче підхопив маркетинг і приніс його в бізнес.

Мистецтво ще ніколи не було так розтиражовано як зараз. Образ майже дотичних рук Бога і Адама зі стелі Сікстинської капели інтерпретували, імітували і пародіювали нескінченну кількість разів.

Чому саме зараз?

Масове захоплення живописом та використання зображень художників на повсякденних речах розвернулося під час пандемії коронавірусу. Першими, хто постраждав під час локдауну стали галереї та музеї. Саме вони відкрили світу онлайн доступ до своїх залів та коридорів наповнених світовими багатствами. Сьогодні відвідати кращі європейські музеї можна, не встаючи з дивана.

Думаю, що саме у важкі часи людство вдається до творчості та всього прекрасного з більшою пристрастю, щоб наповнюватися духовно та підтримати себе. Отже, COVID-19 став вірусним і для мистецтва, перетворивши його на тренд.

Мистецтво всюди

Мистецтво проникло в усі сфери нашого життя і попит на нього буде рости. Пропоную прослідкувати за тим, як цей феномен набув популярності та просочився в різні сфери нашого життя.

1. Мода та одяг

Модна сфера першою відреагувала на цей тренд, адже світові дизайнери звикли використовувати елементи світових шедеврів у власних колекціях. Тепер і ми з вами можемо придбати модні речі у наших українських виробників.

@oliz_brand – Хустина «Бичок» з колекції Казки родини Примаченко
@onefacewear – ЦЕ ТОБІ НЕ ЛУВР – сучасний мікс – зображення відомих картин з графіті


2. Сумки та аксесуари

Сюжети картин відомих майстрів можна зустріти як на дорогих сумках так і на простих шоперах. Крім класичних мотивів, дизайнери залучають і сучасних художників до створення нових колекцій. Так, бренд Louis Vuitton в кінці минулого року знову створив колаборацію ARTYCAPUCINES з художниками для розробки колекції сумок.

Louis Vuitton – колекція ARTYCAPUCINES
@karmanbags Народження Венери, Боттічеллі
@um.bag – король Англії Карл I
@smth.shop – використання елементів відомих творів мистецтва на шкарпетках


3. Прикраси та ювелірні вироби

Додати до вашого образу завершеності та бути у тренді пропонують найрізноманітніші виробники ювелірних прикрас. До вашого вибору підвіски, оригінальні кулони та браслети, які будуть милувати око найціннішими образами культурної спадщини планети.

@oniks_jewellery – кулон Дотик
@kochut_jewelry – кулон Далі Закохані
@samaia_jewelry – кулон за мотивами картини Емі Джадд


4. Дизайн інтер’єру

Не відстають від трендів  і дизайнери інтер’єру, які охоче використовують цю моду для доповнення візуальної концепції приміщень. Додавання предметів античності та використання елементів живопису збагачує інтер’єр та додає богемності.

@andreirudenko31- журнальних стіл прикрашений античними формами
@equides_club – оформлення стін в номері готелю
@equides_club – хужожнє оформлення стін в готелі


5. Проведення заходів в галереях

Після того, як в січні 2021 року була представлена колекція Valentino весна/літо 2021 у величній галереї Palazzo Colonna в Римі, пішла тенденція проведення фотосесій та різних заходів в місцевих галереях.

фотосесія модного бренду @iryna_mykhailovych
@iryna_mykhailovych – фотосесія для бренду одягу
арт-вечір @onelife.story в майстерні художниці Анни Бондар   


6. Побутові дрібнички та карткові ігри

Схоже, що мистецтво надихає творити, і тому, цей тренд захоплює найрізноманітніші ніші. Свічки у вигляді копій античних статуй та стопери для вина створять приємну атмосферу навіть у будні дні. Вечір можна завершити цікавою грою про мистецтво і збагатити свої знання у сфері живопису старих майстрів.

@candles_with_angels – свічки у вигляді атичних статуй
@gruar.product – стопери для пляшок
@pickartgame – настільна гра про мистецтвознавство


Отже, мистецтво стало справжнім мейнстрімом, який чудово вписується в сучасне життя.

Як використовувати цей тренд

  • для комунікацій. Прикладів комунікацій брендів дуже багато, приємним є те, що державні структури також не відстають. Достатньо подивитися як Міністерство культури України нагадує нам про заходи захисту від COVID-19;

  • для збільшення продажів – вчасно зіграти на споживчому тренді. Приклади інших компаній доводять те, що прийшов час використати культурну спадщину планети, як для збільшення попиту на продукт, так і в цілях просвітницької діяльності;

  • створювати цікаві колаборації з художниками;

  • просто придбати чудову річ, яка буде вас надихати! 

Спостерігати за трендами та їх розвитком завжди цікаво. Можна відслідкувати, як непомітні на перший погляд, невеликі зміни формуються в значні тенденції, що впливають на поведінку суспільства, технології та розвиток нових напрямків.

Автор: КСЕНІЯ ШИШЕНОК,  трендвотчер, експертка стратегічного планування та бізнес-стратегій, співвласниця консалтингової компанії «Якість гарантовано»

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *