Жіноче планування: обов’язок чи задоволення

Активність сучасної жінки зашкалює. Вона працює, навчається, виховує дітей і одночасно будує кар’єру. Складається враження, що в неї вбудований ефективний навігатор шляху?

Насправді, це планування у жіночому виконанні. Спитаєте, чим відрізняється планування чоловіків та жінок? Чоловіки планують робочий та вільний час. В той час жінка – робочий, вільний, час родини, час на себе, час дітей і багато всього іншого. Буває так, що жінка бігає від справи до справи, не знаючи за що перше взятися. Знаходиться у постійному пошуку славнозвісного  балансу.

Фундамент планування

Жіноче планування будується на ресурсі. Тобто тих внутрішніх опорах, які дають жінці встигати не тільки важливе, а й приємне. Які ресурси потрібні нам, жінкам, задля продуктивного дня? Виділила для себе декілька.

Ділюся:

 1. Повноцінний сон. Жінка, яка відпочила – щаслива жінка.
 2. Ранкові ритуали. Жінка, яка наповнила себе – натхненна жінка.
 3. П’ятнадцять хвилин тиші в день. Жінка, яка чує тишу – мудра жінка.
 4. Натхнення на справи. Жінка, яка має наснагу – майстриня.
 5. Делегування. Жінка, яка має підтримку – всемогутня Фея.

Щохвилини важливе

Важливим фактором ефективного планування є принцип пріоритетності. А з цього витікає правило дозволу.

Довгий час жінок виховували за принципом, що охайність в будинку чи квартирі на першому плані. Спілкування з родиною, походи в гості чи кіно – після прибирання, прасування чи приготування їжі. Життя в стані “потрібно”.

Сучасне швидке життя пропонує нам, жінками, свої правила. Моменти спілкування стають не тільки частиною повсякденного життя, а й ресурсом, який так потрібен жінці. Тепер обрати правильні пріоритети – це не забаганка. Це стратегія сучасної жінки. Стратегія щасливої та наповненої жінки.

Якщо для мене наразі важливіше поспілкуватися з дитиною, ніж помити посуд. Я дозволяю собі поставити в пріоритет родину без почуття вини. А посуд? Та, Бог, з ним! Треба подумати про посудомийну машину.

Навчіться просити про допомогу

Жінці, яка б вона не була впевнена, сучасна та мега успішна, потрібна допомога. Багато жінок “того часу” так і не навчилися просити про допомогу. Та, що там просити! Вони не навчилися навіть визнавати, що вона потрібна. 

Ще одна чудова річ у жіночому плануванні – це делегування. Як тільки жінка зрозуміє весь кайф від цього процесу, вона одразу стане щасливішою. Це не про інфантильну позицію – йдеться про адекватне співпрацювання.


До речі, у вас є список ваших власних задоволень? Пропоную вам список приємних жіночих справ:

 • читання;
 • шопінг;
 • масаж;
 • ароматна ванна;
 • кава з подругою;
 • прогулянка;
 • фізична активність;
 • денний сон;
 • фотосесія;
 • мистецтво.

Можете скористатися цим списком, або написати власний, але те, що він має бути – однозначно. 

Сказати “Ні” – додати часу

Важливою частиною планування є слово “ні”. Навчіться його говорити. Ввічливо та впевнено. Колегам, родичам нагадайте, що ви маєте право належати собі, розпоряджатися власним часом на свій розсуд. Ресурсне планування наповнює кожен день щастям.

Щодня робіть більше тих справ, які важливі саме для вас, а не буденних та хаотичних. Завдяку такому плануванню ви відчуваєте яскравість життя, у вас на все буде час та ресурс, кожен день даруватиме радість та щастя. А найголовніше – ви станете господинею долі і з задоволенням створюватимете її.

АВТОР: Яніна Тищенко, консультант з планування та жіночого тайм-менеджменту

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *